Čištění a údržba topných systémů

Chcete ušetřit při vytápění?

Nechte si od nás vyčistit topný systém a o výsledku se přesvědčíte při následujícím vyúčtování energií. Umíme zvýšit účinnost vašeho topného systému. V letošním roce jsme rozšířili služby čištění topných systému i na menší topné systémy. Jedná se především o budovy s vlastním teplovodním vytápěním, jako jsou rodinné domy, byty s vlastním kotlem, veřejné budovy, hotely, penziony a další objekty.

Odstranímě úsady v topném systému

Úsady působí jako tepelná izolace uvnitř topného systému. Odstraněním úsad a následným ošetřením antikorozní náplní zvýšíme účinnost vytápění až o 15 %. Platí, že čím je topný systém starší, tím větší úspory po vyčištění dosáhnete.

Námi prováděný proces chemického čištění je určen k odstranění koroze, vodního kamene a dalších usazenin, které rozpustí speciální chemické přípravky při jejich cirkulaci v systému vytápění. Čistící roztok obsahuje navíc inhibitory koroze. Čištění touto metodou není korozivní a netvoří se při ní plyny.

Materiály vhodné pro čištění

  • nerezová ocel, ocel
  • mosaz
  • měď
  • hliník

Prodloužení životnosti topných systémů

Životnost topného okruhu lze značně prodloužit čištěním a drobnou údržbou. Během provozu dochází k jejich zanášení úsadami. Proces zanášení je závislý na kvalitě protékajícího média. Nejčastější jsou vápenné a vápeno-hořečnaté úsady. Tyto vápenné krusty lze ze systému odstranit chemicky i za nízkých teplot. Velký vliv na zanášení má také nevhodný tepelný režim provozu kotle.

Zlepšení ekonomiky provozu

Pravidelné čištění prodlužuje životnost topných systémů a přispívá k udržení jejich výkonu výrazným zlepšením předávání tepla. To se následně projeví na ekonomice provozu zařízení. Zajišťujeme také generální opravy topných systémů.